365 річниця битви під Берестечком, 2016 рік

1 – 3 липня у селі Пляшева відбудуться заходи з відзначення 365-ї річниці битви під Берестечком.

1index

Як дістатись

Орієнтовна програма відзначення 365-ї річниці битви під Берестечком

Молодіжне таборування

Із 1 по 4 липня на березі річки Пляшівка, на території заповідника, відбудеться молодіжне таборування «Берестечко-2016».
У програмі:

 • екскурсії полем битви
 • квести та спортивні змагання
 • вечір кримськотатарської культури (кухня, звичаї, співи, національний одяг)
 • реконструкція українських купальських вечорниць та життя малої Козацької січі
 • лекції та гутірки від істориків, молодіжних лідерів, етнознавців
1 липня (день перший):
2 липня (день другий):
 • 9.00-13.00 – Всеукраїнська науково-практична конференція “Берестецька битва в історії України” за участю істориків, краєзнавців, музейників з усієї України (будинок культури, село Острів ).
3 червня (день третій):
 • Упродовж дня – виставка-ярмарок виробів народних майстрів, народні забави, польова кухня, тощо.
 • 9.00-12.30 год. – патріарше богослужіння та вселенська панахида в Свято-Георгіївській церкві за упокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України на сході країни за участю Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та духовенства Волинської, Рівненської єпархії та сусідніх областей.
 • 12.30-13.30 год. – урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника героям Берестецької битви 1651 року, покладання квітів до пам’ятника українським козакам та селянам;
 • 14.10 – 14.30 – Укрпошта планує провести погашення ювілейних конвертів
 • 13.30 – упродовж дня – виступи професійних і аматорських творчих колективів з патріотичними піснями, організовуються ярмарки народних ремесел.

За матеріалами сайту http://www.radyvyliv.info/

Історична довідка

18-30 червня 1651 р. під Берестечком відбулася битва між українським і польським військами.
Лише на початку ХХ століття на місці Берестецької епопеї була возведена національна Святиня, яку й назвали «Козацькими могилами». Цей унікальний меморіальний комплекс було побудовано на острові Журавлиха. З 1910 по 1914 рік побудовано величний храм–пам’ятник – Свято–Георгіївську церкву у підземеллях якої знаходиться саркофаг з численними останками загиблих на полі бою козаків і повстанців. Сюди ж у 1912 році з сусіднього села Острів перенесено Михайлівську церкву, архітектурну споруду ХVІІ ст., і відбудовано за первісним планом. Сьогодні обидва храми творять органічний ансамбль. Він поєднує чи не найдавнішу волинську церкву, побудовану на передодні Берестецької битви – зі спорудженою у 1914 році церквою святого Георгія, яка символізує невмирущу народну пам’ять про цю подію.
В ідейному задумі будівлі Георгіївського храму – пам’ятника є своєрідна риса, яка вирізняла його з – посеред споруд традиційного храму. Припускаючи, що на Козацькі могили у щорічних поминальних богослужіннях в Дев’яту п’ятницю після Великодня будуть присутні тисячі людей, вирішили, що внутрішній об’єм будівлі храму виконуватиме функцію святилища – вівтаря, натомість молитовний збір людей стоятиме перед ним. Отож монументальна площина фасаду мала слугувати іконостасною стіною, у той час як храмом вірних була розлога площа перед храмом.
Об’єм храму – пам’ятника ділиться на три яруси, кожний із яких має окремий вівтар. Зважаючи на призначення будівлі бути усипальницею тлінних останків козаків, що загинули як мученики, свідомо віддавши своє життя за рідну землю, кожен із цих вівтарів присвячено мученикам християнської Церкви. Нижній престіл має за покровительку великомученицю Параскеву П’ятницю, на першому поверсі – святого Георгія Побідоносця, на другому – перших канонізованих українських святих, мучеників Бориса і Гліба. На темі мучеництва наголошується і в малярському оздоблені храму, до виконання якого було запрошено видатного художника Івана Їжакевича (1864 -1962).
365 річниця битви під Берестечком, 2016 рік
Scroll to top