Прогулянка містечком Берестечком 1983 року

Дякуючи моєму хорошому знайомому, історику, журналісту, досліднику та просто хорошій людині Олександру Котису, отримав нагоду здійснити коротку мандрівку у серпневе Берестечко 1983 року.

Розглядаючи фото сторінок газети, я не відразу зрозумів де саме у Берестечку та його історичних околицях, зроблені ці малюнки. Однак, придивившись, упізнав близькі серцю із дитинства місця.

Усі графічні малюнки були розміщені у газеті “Радянська Волинь” від 23 серпня 1983 року. Автор графічних малюнків Л. Неймарк.

Gazeta_Radjanska_Volyn_23_08_1983
Сторінка газети “Радянська Волинь” зі статтею про Берестчеко, 23 серпня 1983 рік

Розглянемо графічні малюнки більш детально.

Довго вдивляюсь… Щось туманно вимальовується… На горі будівлі вивіска “Торговий цент”. І де воно таке було у Берестечку? Однак, обриси находять подібність і я розумію, що це… приміщення ресторану “Волинь”.

Berestechko_Gastronom_Pisky
Торговий центр у м. Берестечку . У 1983 році включав у себе ресторан “Волинь”, кондитерський відділ, гастроном та універмаг. На сьогодні – це приміщення кафе та низки приватних магазинчиків.

Наступний малюнок неменш цікавий. Спочатку думав, що це цегельний завод. Але щось не дуже схоже. Відгатати, що це, мені допомогла гілка старезного дуба, що, як мені здалося, недоречно стриміла на цьому малюнку! Школа! Так-так – це наша Берестечківська школа. Майже закінчене будівництво. Щось ще доробляють у спортзалі. Це серпень 1983 року. А уже 1 вересня цього ж 1983 року сюди прийдуть перші школярики. І скрізь пахнутиме свіжою фарбою, лаком та деревом…

Berestechko_Budivn_shkoly
Берестечківська середня школа, серпень 1983 року. Через кілька тижнів сюди прийдуть юні школярики. Відкрилась 1 вересня 1983 року. Діє понині.

Останнє фото не із самого Берестечка. Однак, не обминув художник-графік й історичних околиць нашого містечка. На фото ви бачити іконостас, винесений архітектором В. Максимовим на зовні самої Георгіївської церкви на Козацьких могилах. У 1985 році на її даху гніздились лелеки.

Kozacky_Mogyly
Георгіївська церква на Козацьких могилах, 1983 рік.

Ну от і усе. Закінчилась наша коротка мандрівка. Однак, матеріалів для цікавих публікацій ще багато.

Прогулянка містечком Берестечком 1983 року
Scroll to top